Nasi nauczyciele wzięli udział w Rajdzie na orientację "Pazur Gryfa" 2024 w Jasieniu

Tegoroczna edycja Rajdu na orientację "Pazur Gryfa" organizowana 11. maja br. przez stowarzyszenie DZIK Parchowo oraz STOPA Słupsk została zorganizowana w Jasieniu przy współudziale szkoły w Jasieniu, sołectwa Jasień oraz WDK Jasień. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 trasy piesze i dwie rowerowe na dystansach od 12 do 120 km.

Oczywiście w imprezie o takiej nazwie nie mogło zabraknąć reprezentacji szkoły imienia Gryfa Pomorskiego. Tym bardziej, że rajd odbywał się na terenie naszej gminy.

Na trasie pieszej TP12, po raz pierwszy w tego rodzaju formie aktywności, pojawili się pani Jola, pani Dorota, pan Piotr, pan Dawid oraz przyjaciel naszej szkoły zawsze pomocny - pan Remek.

Zawodnicy, zaopatrzeni w mapy i kompasy zostali zawiezieni na punkt startowy rajdu autokarem a później mieli za zadanie zdobyć 13 punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie dowolnie wyznaczając trasę dojścia z punktu do punktu.

Drużyna naszej szkoły zajęła 9 miejsce na 17 zawodników i drużyn biorących udział w rajdzie na tej trasie. Dobry wynik, biorąc pod uwagę, że to był debiut.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie takiej imprezy. Do zobaczenia na szlaku.