Szkoła Podstawowa w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Mali Kaszubi

Nasza SzkołaMALI KASZUBI


Wycieczka do sali zabaw "Madagaskar" w Lęborku

19 lutego uczniowie klas I - IV uczęszczające na naukę j. kaszubskiego wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Madagaskar" w Lęborku. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup rówieśniczych oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zabawy było co nie miara, skoki do basenu z piankami, skoki na trampolinach, przejażdżki autkami, zjazdy do kulek, niezwykłą frajdą okazała się również ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść. Na koniec wszyscy wybraliśmy się do Mc Donalda. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Wycieczka do Pucka

Dnia 6.02.2020 r. odbyła się wycieczka uczniów klas V-VIII, uczęszczających na język kaszubski do Płucka. Wycieczka związana była z 100 rocznica zaślubin Polski z morzem. 100 lat temu, 10 lutego 1920 r., w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny z morzem, zorganizowane dla uczczenia włączenia Pomorza w granice odrodzonej Polski. Aktu dokonał jeden z najbardziej zasłużonych polskich dowódców, współtwórca Błękitnej Armii gen. Józef Haller. Uczniowie w związku z wydarzeniem przygotowali reportaż oraz mieli możliwość zwiedzenia historycznego miasta. Odwiedziliśmy również największe, obok niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu Gdańskim w czasie II wojny światowej- Piaśnicę. Od jesieni 1939 do wiosny 1940 w Lasach Piaśnickich w pobliżu Wejherowa Niemcy zamordowali od 12 do 14 tysięcy ludzi - przedstawicieli polskiej inteligencji z Pomorza Gdańskiego. Piaśnica bywa nazywana czasem "małym", lub "drugim" Katyniem.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Wycieczka do Multikina

23 października 2019 r. dzieci i młodzież z klas V-VIII uczęszczające na język kaszubski wybrały się na wycieczkę do Multikina w Słupsku. Gdzie dzieci obejrzały film pt. "Był sobie pies 2", jest to świetna produkcja familijna, która wzrusza, bawi i uczy. Serdecznie i gorąco polecamy rodzicom.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Pomorski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

WsteczPlayDalej*************************************************************************************************************

Dożynki Gminne w Nożynie

WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego