Szkoła Podstawowa w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Galeria 2019/2020 -4

Galeria

GALERIA SZKOŁY 2019/2020Wycieczka do Słupska

Dnia 25.11.2019r. uczniowie kl. VI wraz z opiekunami p. Katarzyną Sywanycz i p. Tadeuszem Zblewskim wyjechali do Słupska do parku wodnego Trzy fale i Multikina na film pt. Czarownica.
Uśmiechnięte twarze mówią wszystko…

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Nasz Przyjaciel Miś

Jak każdego roku w listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy urodzinki Pluszowego Misia. Na uroczystość każdy uczeń i przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Pani Jola Szczerba razem ze swoją klasą przygotowała przedstawienie. Później świetnie wszyscy się bawili podczas różnych konkurencji, np. lizanie miodu, rzucanie do celu, rozpoznawanie zapachów, itp. Potem wszyscy zatańczyli misiowy taniec.
Zostały również wręczone nagrody za udział w konkursie, pt. "Prezent dla Misia". Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę Jadą, jadą misie….

Jolanta Szczerba i Renata Mielewczyk

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Pierwsza porcja świątecznych wrażeń za nami

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji kartka dla Natalki. Dziewczynka ma 5 lat, od ponad roku walczy z guzem mózgu. Choroba znów zaatakowała z całą siłą. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka postawili sprawę jasno - guz jest nieoperacyjny, nie da się go wyciąć. "
To, jak walczy to dziecko, jest nie do opisania słowami. To jak wielki ból znosi, jak zmusza się do uśmiechu, kiedy lekarze kłują jej drobne rączki, jest ponad siły każdego dorosłego człowieka" - pisała mama dziewczynki na stronie siepomaga.pl. Rodzina dziewczynki postanowiła już teraz zorganizować jej święta, prosząc o wysłanie do Natalki bożonarodzeniowych kartek, ponieważ każdą z nich dziewczynka przyjmuje z radością.

Nasi uczniowie bardzo entuzjastycznie podeszli do zadania, pokazując swoją wrażliwość i empatię. Dziękujemy wszystkim uczniom za: wykonanie pięknych kartek, nagranie filmiku z życzeniami, zakup prezentów.

Jesteście Wspaniali! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który obchodzimy wspólnie z UNICEF 20 listopada, to dzień, który jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym roku data miała szczególny charakter ze względu na 30 rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu traktującego o prawach dziecka - Konwencji Praw Dziecka. W tym dniu, w wielu krajach, wielu szkołach, w wielu miejscach dzieci i dorośli wspólnie podejmują działania, które mają na celu okazania solidarności z tymi, których prawa nie są przestrzegane. W to ważne wydarzenie również włączyła się nasza szkoła. Tego dnia przyszliśmy ubrani do szkoły w niebieskich barwach i dołączyliśmy do globalnej akcji GoBlue, uczestniczyliśmy również w krótkiej prelekcji dotyczącej historii powstania i zatwierdzenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz o działalności UNICEF.

WsteczPlayDalej


Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów niepodległości.
Każda mijająca rocznica Święta Niepodległości jest okazją do refleksji nad przeszłością, stanem obecnym i przyszłością oraz przypomnieniem całej społeczności tych ważnych chwil w dziejach Polski.
Uroczysty i patriotyczny charakter miała wieczornica z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w naszej szkole 8 listopada. Uczniowie ukazywali dzieje Polaków i ich starania o wolną Polskę, recytując poezję patriotyczną i śpiewając pieśni patriotyczne.
W uroczystości wzięli udział władze gminy Czarna Dąbrówka, radni, zaproszeni goście oraz licznie przybyli rodzice i mieszkańcy okolicznych sołectw.
Po wieczornicy jak zwykle były wspólny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w
Szkole Podstawowej im. Gryfa Pomorskiego w Rokitach


Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji w piątek 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Wydarzenie to rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły.

W montażu słownym zabrały udział uczennice z klas V b i VIII, które przypomniały 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.
W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne podkłady muzyczne oraz wzruszające wiersze nawiązujące do historii Polski.
W trakcie apelu przedstawiony został również spot " GODZINA W!" oraz słowa Jana Pawła II skierowane do rodaków.
Akademia została wzbogacona o dwa tańce. Pierwszy, który stał się alegorią rozbiorów Polski. Drugi w wykonaniu uczniów klas I - taniec z flagami do piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem."

Natomiast o godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję "Szkoła do hymnu".

Dziś wolność i niepodległość naszego kraju traktujemy jako rzecz oczywistą. Nie musimy o nią walczyć, oddając w ofierze własne życie. Możemy natomiast- a nawet powinniśmy- oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy 101 lat temu wywalczyli dla Polski upragnioną niepodległość. Szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu.

WsteczPlayDalej
**************************************************************************************************************

Szkoła do Hymnu 2019


Akcja "Szkoła do hymnu" to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej". Dlatego w tym roku, także stworzyliśmy wielką społeczność zaangażowaną w obchody odzyskania Niepodległości i dnia 8 listopada 2019 roku o symbolicznej godzinie 11:11 w naszej szkole odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy. Po niżej znajduje się link do filmu, który pokazuje nasz patriotyzm i szacunek do historii.

Dyrekcja Szkoły.**************************************************************************************************************

Wycieczka klasy 5a do Słupska

We wtorek 5 listopada 14-osobowa grupa uczniów z klasy 5a wraz z wychowawcą Tadeuszem Zblewskim i Panią Dorotą Stenke wzięła udział w wycieczce do Słupska. Pierwszym punktem programu był pobyt w nowo powstałym Parku Wodnym "Trzy Fale". Po 2 godzinach spędzonych bardzo aktywnie przyszedł czas na odpoczynek i posiłek w Centrum Handlowym Jantar. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Multikinie na seansie filmu "Czarownica 2".

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…

Są dni pełne radości, szczęścia i uśmiechu, a są też inne, pełne zadumy i smutku. I takie są właśnie dni listopadowe, pełne refleksji nad przemijaniem, tęsknoty, rozmyślania. W myśl tych nostalgicznych dni 30 października w naszej szkole odbył się apel, którego przesłanie opierało się na słowach "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Jak pisał ks. Jan Twardowski "Można odejść na zawsze, by stale być blisko", to od nas zależy, co ocalimy, o czym będziemy pamiętać, jak długo kochane przez nas osoby będą nam bliskie.

W tym dniu po uroczystym apelu ogłoszono wyniki konkursu pt. "Kapliczka Matki Bożej" oraz "Portret nauczyciela". Ponadto po części oficjalnej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem złożyli na grobie ks. Józefa Pałki i ks. Stanisława Szarowskiego symboliczne wiązanki i znicze.

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Ślubujemy….

Dnia 29 października uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych Gości, Rodziców, Nauczycieli oraz kolegów i koleżanek złożyli uroczyste ślubowanie i stali się prawowitymi uczniami naszej szkoły. Jednak zanim to nastąpiło musieli przejść przez kilka prób.
Pierwszy był egzamin, który sprawdził wiedzę i umiejętności pierwszoklasistów. Następnie uczniowie wykazali się podczas występu artystycznego. A na koniec wypili kwaśny eliksir.
Po wszystkich próbach Pan Wójt Jan Klasa przeciął wstęgę i otworzył drzwi do ślubowania. Nasze Panie Dyrektor Mariola Klasa i Agnieszka Kuryło nałożyły czapeczki na głowy pierwszoklasistów i rozpoczęła się uroczystość pasowania.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pocztu Sztandarowego naszej szkoły. Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała Aktu pasowania, a następnie uczniowie złożyli podpisy w kronice szkolnej. Po czym otrzymali dyplomy i odznaki pasowania.
Rodzice, zaproszeni Goście, koledzy i koleżanki ze starszych klas wręczyli pierwszoklasistom prezenty. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Kiszone witaminy, czyli surówka dla zdrówka w wykonaniu klasy III

W piątek, 18 X 2019r. w ramach zajęć RONDELKOLANDII, uczniowie klasy trzeciej samodzielnie przygotowali surówkę z kiszonej kapusty, marchewki, jabłka i cebuli. Oczywiście najwięcej wrażeń dostarczyło krojenie cebuli - poleciało sporo łez. Gdy wszystkie składniki znalazły się w miskach, nadszedł czas na ich doprawienie. Wszystkie surówki były wyjątkowo smaczne.

Wych. Jolanta Szczerba

WsteczPlayDalej

*****************************************************
STRONA 1, 2, 3, 4, 5,Powrót do treści | Wróć do menu głównego